Czyste parapety i balkony

Zagrożenia

Zastosowany system, przy zachowaniu bezpieczeństwa dla ptaków, chroni ludzi i domowe zwierzęta przed zagrożeniem chorobami i pasożytami roznoszonymi przez ptaki.

Przykłady z google (naciśnij): ⇒ Obrzeżek

Jak poważny to problem niech świadczy konieczność zamknięcia części komisariatu Policji w Poznaniu na skutek działania Obrzeżka Gołębiego.

czytaj więcej na:     tvp.info          (naciśnij)   ⇒ Obrzeżek_tvp_info

                                        polsatnews (naciśnij):   ⇒ Obrzeżek_polsatnews

                                        wikipedia      (naciśnij):  ⇒ Obrzeżek_wikipedia

                                        abc zdrowie (naciśnij):  ⇒ jak nam szkodzą odchody gołębi

Obrzeżki, tak jak inne kleszcze, mogą być też nosicielami groźnych chorób – m. in. boreliozy, gorączki Q czy kleszczowego zapalenia mózgu. W odchodach ptaków na naszych parapetach można znaleźć olbrzymie ilości muszych larw, pcheł, molików czy innego rodzaju robaków. Nie wolno także lekceważyć wyschniętych ekskrementów, zwłaszcza w wypadku wdychania kurzu (przez nieszczelne okna) lub zetknięcia ich ze skórą. Gołębie bezpośrednio lub pośrednio rozsiewają różne zarazki chorobowe, które mogą powodować m. in. poważne choroby żołądka i jelit, zapalenie opon mózgowych, toksoplazmozę, kryptokokozę czy choroby układu oddechowego. Hiszpańscy naukowcy u większości miejskich gołębi wykryli m. in. bakterię Chlamydia Psittaci. Wywołuje ona ptasią chorobę, nawet po bardzo krótkim kontakcie z wydalinami ptaków. Przebieg choroby bywa różny, lecz zazwyczaj charakteryzuje się wysoką gorączką, dreszczami i bólami mięśniowymi. Bakteria ta uważana jest przez niektórych nawet za groźniejszą od słynnej Salmonelli! Napływ powietrza przez naturalnie nieszczelne okna zaciąga z parapetów do mieszkań i pomieszczeń nie tylko ww. pasożyty, bakterie, wirusy ale także smród powodując duży dyskomfort z ich korzystania.

czytaj więcej na:       Nauka w Polsce      (naciśnij):   ⇒  Obrzeżek_Nauka w Polsce

                                      Poradnik Zdrowie  (naciśnij):   ⇒  Obrzeżek_Poradnik Zdrowie

Zastanówcie się !

Czy lepiej leczyć objawy?

Czy przeciwdziałać ich powstawaniu ? —

powrót do początku strony  (naciśnij): ⇒ Zagrożenia

powrót do strony powitalnej (naciśnij):  ⇒Witam