Czyste parapety i balkony

kolce na ptaki

Kolce na ptaki , spirale , druty

Kolce na ptaki czy inne rozwiązania, które mogą powodować okaleczenie ptaków – takich rozwiązań nie promujemy. Ale pokażemy jak dawniej i czasami obecnie próbuje się walczyć z gołębiami i innymi większymi ptakami jak kawki, sroki itp.  W tych przypadkach jak pokazałem poniżej na zdjęciu takie kolce są nie tylko miejscem gdzie będą gromadzone ptasie odchody ( fakt, że w mniejszej ilości niż gdyby ich nie było) ale zatrzymują też inne śmieci jak np liście lub inne fruwające odpady. W tym przypadku oczyszczenie takiego parapetu do którego są przyklejone takie kolce bądź spirale jest wyjątkowo uciążliwe, trudne do usunięcia!

Problem okaleczania ptaków podejmują nawet posłowie!

Oto kilka przykładów na  materiałach filmowych:

 

TVN 24 ⇒ tvn24_projekt_poselski

 

 

 

Kolce na ptaki na parapetach

Podpatrzone rozwiązanie – kolce na ptaki.

kolce przeciw gołębiom

kolce przeciw gołębiom na parapecie? Ale piękna symbioza!

Koce na ptaki. ja1.pl proponuje lepsze i tańsze rozwiązania żyłkowe

ja1.pl prezentuje kolce na ptaki. Wątpliwa estetyka i bardzo niska skuteczność.

 

 

Kolce na ptaki wg zdjęcia to jest spełnienie Waszych marzeń ?

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, byłem światkiem jak ptaki wysiadywały zarówno przed jak i za kolcami

Dlatego proponuje Wam skuteczne, ładne  i tańsze rozwiązanie, zobacz na (naciśnij):  ⇒osłony

Kolce przeciw ptakom . Ale po co?

ja1.pl proponuje nowoczesną osłonę parapetów. Skuteczną, estetyczną i tanią.


Kolce na ptaki – zabezpieczenie balkonu – barierki

Kolce na ptaki, które nie wymagają żadnego klejenia czy przykręcania można zrobić samemu.  Przykład dla barierek balkonowych w oparciu o druty powlekane. Rozwiązanie to nie wymaga konserwacji. Bardzo długa żywotność. Prosty i szybki montaż nie wymagający żadnych narzędzi. Można lekko opierać się o druty.  W przypadku zbyt mocnego wygięcia można samemu bezproblemowo je wyprostować.

Jeżeli takie rozwiązanie Was interesuje ? — To już działajcie we własnym zakresie.

Ja proponuje Wam skuteczne, ładne  i tańsze rozwiązanie zobacz na (naciśnij):  ⇒osłony balkonów

balkon, kolce na ptaki - Ale po co?

osłona barierki balkonowej gwarantująca czystość barierki i balkonu


Kolce na ptaki – balkony – zabezpieczenie murków rozdzielających

kolce na ptaki dla osłony murków – można zastosować druty samonośne – czyli nie wymagające żadnego mocowania. Wyprofilowanie drutów powoduje, że same stoją dzięki siłom sprężystym drutu. Znając szerokość szerokość murka, drut wyginamy w imadle bądź kombinerkami, zaś wszelkie odchyłki wymiarów niwelujemy poprzez odgięcie bądź przygięcie powierzchni dociskowych.

kolce na murek rozdzielający balkony

kolce na murek rozdzielający balkony

 

 

Należy podkreślić, że ptaki cały czas kombinują jak obejść Wasze osłony!                                                                                              I tak w przypadku, gdy odległość między drutami jest za duża, ptaki wciskają się między druty i spokojnie sobie przesiadują. Stąd też mają piękną bazę wypadkową do desantu na Wasz Balkon. Ptak z balkonu zawsze ucieknie,  choćby pomiędzy prętami poprzecznymi barierki balkonu.  Natomiast w drugą stronę to już mu się nie uda o ile pod barierką nie wystaje zbyt duża powierzchnia do lądowania. Co zrobić w takim przypadku znajdziecie   w dalszej części serwisu.

Jeżeli interesuje Was rozwiązanie w oparciu o druty ? — To działajcie we własnym zakresie.

Jednak proponuje Wam ładniejsze, praktyczniejsze i lepsze rozwiązanie zobacz na (naciśnij):  ⇒osłony murków  

balkon murek rodzielający

osłona murku rozdzielającego balkon

 


Tzw. Odstraszacze ptaków – typu makieta

Plastikowe makiety ptaków (np. stojące kruki) po bardzo krótkim okresie od ich montażu, przestają całkowicie spełniać rolę jaką sobie założyliśmy. Ptaki po prostu ignorują te makiety i spokojnie spacerują po barierkach czy parapetach.

Niewiele lepiej jest z makietami podwieszanymi.

Czytałem że, aby makiety były skuteczne powinny mieć duże białe oczy.
Ale i w tym rozwiązaniu mam poważne i uzasadnione wątpliwości.

Dużo lepiej już spełniają te oczekiwania, zwykłe dziecinne wiatraczki które można nabyć na odpustach czy jarmarkach.


Odstraszacze ptaków – akustyczne

tego nie sprzedajemy i nie montujemy  gdyż mogą być uciążliwe dla ludzi, zwierząt domowych a ponadto stresować ptaki. Często potrafią postawić na nogi całą rodzinę i sąsiadów zaraz po wschodzie słońca. Wtedy ptaki rozpoczynają żerowanie, my zaś chcielibyśmy spać w najlepsze.

Oto przykład:

Jeden z lokatorów wystosował na portalu społecznościowym apel do zarządców wspólnoty mieszkaniowej bloku przy ulicy Ogrodowej. Chodzi o wyłącznie… elektronicznego odstraszacza ptaków.

– Apeluję, proszę i błagam! Administratorów, zarządców wspólnoty mieszkaniowej bloku przy ulicy Ogrodowej (1,3,5,7). Jako lokator posesji na przeciwko Waszego bloku zamieszkujący na wyższych piętrach proszę – wyłączcie ten cholerny elektroniczny odstraszacz ptaków! – napisał na portalu społecznościowym jeden z mieszkańców.

Jak przekonuje, wspomniane urządzenie jest bardzo uciążliwe. – Od rana do wieczora mam w mieszkaniu wrzaskliwe dźwięki tego urządzenia. Moje nerwy są na wyczerpaniu. Wiem, że na dole aż tak tego nie słychać, ale na wysokości dachu waszego bloku mam okna, a odbity dźwięk tego odstraszacza w mieszkaniu od świtu do zmierzchu – zwraca uwagę mieszkaniec” …………… czytaj więcej na ⇒ http://www.ostrow24.tv/news/…

 


powrót do początku strony  (naciśnij):  ⇒ http://ja1.pl/kolce-na-ptaki/

powrót do strony powitalnej (naciśnij):  ⇒ ja1